Clever One o koronawirusie w mediach

27 maja 2020 r. – Mecenas Piotr Podgórski, v-ce Prezes Federacji, w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, został członkiem doraźnego zespołu roboczego ds. monitorowania skutków społeczno-gospodarczych pandemii SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego!

18 maja 2020 r. Wywiad z mec. Piotrem Podgórskim na temat błędów popełnianych przez przedsiębiorców przy wypełnianiu wniosków o pomoc przyznawaną w ramach Tarczy Antykryzysowej, jako skutek stosowania przez ustawodawcę niejasnych pojęć ustawowych.

 

12 marca 2020r. Wywiad z mec. Piotrem Podgórskim na temat pilnej pilnej potrzeby wprowadzenia pakietu osłonowego dla przedsiębiorców.

08 maja 2020 r. Piotr Podgórski – wiceprezes organizacji pracodawców – Przedsiębiorcy.pl przypomina: „Dofinansowanie pensji przy obniżce etatów lub przestoju nie jest pomocą publiczną. Wynika to z art. 15zzzh ustawy o COVID-19 i zostało potwierdzone w ostatniej interpretacji UOKiK”

06 maja 2020 r. Organizacja pracodawców – Przedsiębiorcy.pl, której mec. Piotr Podgórki jest wiceprezesem podpisała się pod głośnym listem 12 organizacji skierowanym do komisarza Unii Europejskiej ds. zatrudnienia i praw socjalnych Nicolasa Schmita, w którym apelujemy o możliwość rozważenia przesunięcia wejścia w życie dyrektywy o delegowaniu pracowników o rok!

List do Komisarza UE

06 maja 2020 r. Piotr Podgórski – wiceprezes organizacji pracodawców – Przedsiębiorcy.pl w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej: „(…) wnioskodawcy popełniają sporo błędów. Przyczyną może być nieostrość terminów. – Pojawił się wprowadzający przedsiębiorców w błąd termin „samozatrudnienie”, który przecież nie jest zdefiniowany prawnie. Zapewne autor miał tu na myśli jednoosobową działalność gospodarczą i takiego zwrotu powinien użyć”. Całość wypowiedzi:

#Koronawirus Problemy interpretacyjne. Wypowiedź dla GW

05 maja 2020 r. Piotr Podgórski – wiceprezes Federacji Przedsiębiorcy.pl wskazuje: „w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 przewidziano, iż terminy sądowe i procesowe, które uległy zawieszeniu, będą biegły dalej po upływie 7 dni od dnia wejście w życie ustawy”.

22 kwietnia 2020 r. Piotr Podgórski – wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców wskazuje: „Na ocenę rozwiązań pomocowych przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej 2.0. przyjdzie trochę poczekać. Duzi przedsiębiorcy wciąż nie znajdują w niej remedium na swojej problemy. Nadzieje pokładają w Tarczy Finansowej”.

06 kwietnia 2020r. Piotr Podgórski – wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców zwraca uwagę, że „(…) w dobie pandemii koronawirusa należy poważnie pomyśleć o rozluźnieniu stabilizującej reguły wydatkowej (SRW), o nowelizacji budżetu i  zwiększeniu deficytu budżetowego. Bez puszczenia potężnego zastrzyku finansowego w stronę przedsiębiorców, nasza gospodarka nie przetrwa tego kryzysu”.

30 marca 2020r. Artykuł Piotra Podgórskiego dla Rzeczpospolitej: „Nowe czynne prawo wyborcze”

#Koronawirus Artykuł dla Rzeczpospolitej: „Nowe czynne prawo wyborcze”

30 marca 2020r. Komentarz mec. Piotra Podgórskiego dla Rzeczpospolitej

#Koronawirus Kształt Tarczy Antykryzysowej w dalszym ciągu niesatysfakcjonujący

20 marca 2020r. Apel Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl do Premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie natychmiastowych działań, mających na celu ochronę przedsiębiorców w dobie koronawirusa. Pod apelem podpisał się Piotr Podgórski – wiceprezes Federacji.

Apel do Premiera – pobierz PDF

19 marca 2020r. Felieton mec. Piotra Podgórskiego, wiceprezesa organizacji pracodawców – Przedsiębiorcy.pl dla Rzeczpospolitej

#Koronawirus Felieton Piotra Podgórskiego dla Rzeczpospolitej