rozPOZNAJ nas w mediach

Piotr Podgórski o przesunięciu obowiązku wprowadzenia Krajowego Rejestru e-Faktur (KSeF)

Autor:
Strefa Biznesu
Data publikacji: 12.07.2023 r.

– Polskie firmy pozytywnie oceniają przesunięcie obowiązku korzystania z KSeF do 1 lipca 2024 r. – mówi Piotr Podgórski, radca prawny, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl.

– Obecnie rozwiązanie to jest jeszcze dobrowolne, co daje biznesowi czas na oswojenie się z technologią – przypomina mec. Podgórski. – Biznes powinien zatem już dziś przymierzyć się do korzystania z KSeF i przygotować się do zmian. Pamiętajmy, że wiążą się z nimi również pewne korzyści takie jak np. zwolnienie z obowiązku archiwizowania faktur – podkreśla radca prawny.

– Największe obawy dotyczące obowiązkowego przyjęcia KSeF-u dotyczą mikro i małych firm, które staną przed obliczem konieczności wdrożenia nowych rozwiązań, co przy niedużej skali działalności może być dodatkowym obciążeniem – mówi Podgórski.

– Podobne obawy, jak w przypadku powstania obowiązku KSeF, towarzyszyły przedsiębiorcom przed wdrożeniem split paymentu (MPP – mechanizm podzielonej płatności pozwalający na rozdzielenie wpłaty należności na netto i VAT – dop. red.). Szybko okazało się jednak, że nie było to tak dotkliwe dla biznesu. Tym razem powinno być podobnie – podsumowuje.

Więcej:

https://strefabiznesu.pl/maly-biznes-obawia-sie-nowego-obowiazku-czasu-na-jego-wprowadzenie-jest-coraz-mniej-eksperci-ostrzegaja/ar/c3-17464935?fbclid=IwAR1XFKGMTwMk7JDZx9cUZTnzAYRBTt0bmd9OFaXWJ3a4-gPGPrYF3YuOgzc

<< Powrót