KORONAWIRUS a prawo

POZNAJ zespół

mecenas Piotr Podgórski Kancelaria Clever One

Piotr Podgórski - radca prawny

Założyciel Kancelarii Prawnej Clever One. Wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl, której celem jest przełamywanie barier legislacyjnych oraz promowanie korzystnych dla przedsiębiorców zmian w zakresie prawa. W głównej mierze zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych. Aktywnie działa na rzecz Mazowieckiego Zrzeszenia Przemysłu Handlu i Usług, w którym pełni funkcję głównego prawnika. Specjalista w zakresie zagadnień związanych z gospodarką odpadami komunalnymi. Reprezentuje regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK). Ekspert w zakresie prawa sportowego w Instytucie Allerhanda.

Posiada doświadczenie zdobyte w kancelariach prawnych oraz spółkach z zakresu wielu dziedzin prawnych. W ostatnim czasie jako In-house lawyer obsługiwał największą w Polsce firmę leasingową o zasięgu międzynarodowym. Zdobywał również doświadczenie w spółkach z sektora wojskowego. Obecnie jest przewodniczącym powołanego przez Wicemarszałka Sejmu zespołu ds. reformy wymiaru sprawiedliwości. Pełni  również funkcję eksperta w Zespole ds. monitorowania skutków pandemii SARS-Cov-2 działającym przy Marszałku Województwa Mazowieckiego.

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej (prawo autorskie, znaki towarowe, prawo prasowe), ochronie dóbr osobistych (zadośćuczynienie za krzywdę), prawie antymonopolowym: ochrona konkurencji i konsumentów, szeroko rozumianym prawie gospodarczym oraz prawie cywilnym. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z przetwarzaniem odpadów komunalnych. Posiada doświadczenie w negocjowaniu kontraktów, eliminowaniu ryzyk prawnych związanych z prowadzeniem spółki oraz przeprowadzaniu audytów prawnych (due diligence). W kancelarii Clever One jest również odpowiedzialny za obsługę klientów z z sektora sportowego w ramach departamentu prawa sportowego. Interesuje się tematyką związaną z leasingiem.

Autor fachowych publikacji oraz komentarzy prawniczych w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, Gazecie Finansowej, miesięczniku Law Business Quality, Akcjonariusz oraz w dwumiesięczniku Radca Prawny. Służy głosem eksperckim w audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych, biznesowych, poświęconych tematyce prawnej.

Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Seminarzysta studiów doktoranckich z zakresu prawa autorskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Posługuje się językiem angielskim.

Kontakt:

E: p.podgorski@clever-one.pl
T: +48 606 548 970

Publikacje:

  1. Komentarz Piotra Podgórskiego dla Dziennika Gazety Prawnej
  2. Budżet UE. Zabawa z zapałkami
  3. Po pierwsze nie szkodzić
  4. #Koronawirus Błędy przedsiębiorców przy wypełnianiu wniosków
  5. #Koronawirus Artykuł dla Rzeczpospolitej: "Nowe czynne prawo wyborcze"
  6. #Koronawirus Kształt Tarczy Antykryzysowej w dalszym ciągu niesatysfakcjonujący
  7. #Koronawirus Felieton Piotra Podgórskiego dla Rzeczpospolitej
  8. #Koronawirus Piotr Podgórski w wywiadzie dla Rzeczpospolita TV. Apelujemy o specustawę dla przedsiębiorców!
  9. Informacje o podwyżce płacy minimalnej powinny być wyważone
  10. Mec. Piotr Podgórski na łamach agencji Reuters!